Sposób na to aby skorzystać z kolektorów słonecznych na sto procent! - Nowoczesna Fotowoltaika

montaż paneli fotowoltaicznych wrocław

Inwestowanie w rozwiązania fotowoltaiczne

Coraz więcej państw na całym świecie inwestuje w odnawialne źródła energii, do których zalicza się także energię słoneczną. Energetyka słoneczna zajmuje się wykorzystywaniem energii promieniowania słonec

Sposób na to aby  skorzystać z kolektorów słonecznych na sto procent! - Nowoczesna Fotowoltaika montaż paneli fotowoltaicznych wrocław
znego, co jest zdecydowanie bardziej ekologicznym rozwiązaniem niż tradycyjne formy pozyskiwania energii elektrycznej. Konstruowanie fotoogniw, które umożliwiają zamianę energii słonecznej w energię elektryczną, było możliwe dzięki odkryciu zjawiska fotowoltaicznego. Współcześnie pracuje się nad tworzeniem ogniw słonecznych trzeciej generacji, które nie opierają się o złącza półprzewodnikowe p-n, jak w przypadku pozostałych fotoogniw. Wytwarzaniem paneli fotowoltaicznych zajmuje się wiele fabryk na całym świecie, gdzie przy produkcji korzystają z najnowszych technologii. Ponadto na rynku istnieją specjalistyczne firmy działające w branży fotowoltaicznej, które zajmują się montażem oraz sprzedażą paneli fotowoltaicznych umożliwiając tym samym korzystanie z odnawialnego źródła energii także osobom prywatnym.


Wykorzystywane są najczęściej do podgrzewania wody

Fotowoltaika to pozyskiwanie energii z promieniowania słonecznego. Energia pozyskiwana ze słońca jest obecnie trzecim co do wielkości źródłem energii odnawialnej. Wykorzystuje się ją zarówno do ogrzewania pomieszczeń, podgrzewania wody w budynkach, jak i do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń przenośnych, takich jak kalkulatory, zegarki czy lampy. Energia odnawialna wykorzystywana jest też w sygnalizacji drogowej i w parkomatach.
Kolektory słoneczne umożliwiają zamianę energii płynącej ze słońca na energię cieplną za pomocą nośnika, którym może być gaz lub ciecz. Wykorzystywane są najczęściej do podgrzewania wody w basenach, do wydobycia ciepła technologicznego. Mają zastosowanie również podczas chłodzenia budynków, czy wspomagania centralnego ogrzewania. Mogą być płaskie, gazowe, cieczowe, a także próżniowe, próżniowo-rurowe, skupiające i specjalne.
Zamontowanie kolektorów słonecznych jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie zużywa się duże ilości prądu i płaci wysokie rachunki.


Zamontowane najczęściej na dachach nie rzucają

Paliwa kopalne nie mnożą się i nie będziemy korzystać z nich wiecznie. Przyszłością energetyki jest fotowoltaika, pozwalająca w sposób nieograniczony czerpać energię ze słońca.

Energia odnawialna fascynuje ludzi już od dawna. Ogrzewać nią domy, zasilać kuchenki do gotowania i bojlery a jednocześnie nie wytwarzać dymu i spalin, oraz nie wyjaławiać ziemi - te zagadnienia absorbują najtęższe głowy.

Szukając źródeł odnawialnej energii, znaleźliśmy sposób na koncentrację i przetwarzanie łatwo dostępnego światła - kolektory słoneczne. Zamontowane najczęściej na dachach, nie rzucają się w oczy, za to dają możliwość ogrzania wody służącej do mycia, podłączenia oświetlenia, a nawet zasilenia fontanny w ogrodzie, czy rolet w oknach! Energia odnawialna wciąż zaskakuje.

Kolektory słoneczne, czyli inaczej solary nie są już w naszym kraju czymś egzotycznym. Podczas podróży przez Polskę można zauważyć je na co drugim domu. Fotowoltaika zasila też światła drogowe, również takie, które pomagają kierować ruchem aut na placach budowy dróg i autostrad.


Jakie są rodzaje paneli słonecznych

Ogniwa fotowoltaiczne są wykorzystywane w budowie paneli słonecznych, których głównym zadaniem jest przekształcanie energii promieniowania świetlnego w energię elektryczną. Można wyróżnić kilka rodzajów paneli fotowoltaicznych, które różnią się od siebie budową i materiałami, z których zostały wykonane. Ogniwa słoneczne pierwszej generacji, inaczej zwane grubowarstwowymi, mogą być monokrystaliczne i polikrystaliczne. Monokrystaliczne ogniwa fotowoltaiczne są najbardziej wydajne i są wytwarzane z krzemu, natomiast polikrystaliczne ogniwa są nieco mniej wydajne, ale też tańsze w produkcji. Ogniwa fotowoltaiczne drugiej generacji, czyli cienkowarstwowe, są tańsze w produkcji niż ogniwa krzemowe, a ich budowa zapewnia im elastyczność, dzięki czemu mogą być wykorzystywane jako elementy budowlane. Można wyróżnić jeszcze ogniwa fotowoltaiczne trzeciej generacji, które bazują na różnego rodzaju technologiach, ale ciągle są prowadzone badania nad tym typem ogniw. Ogniwa fotowoltaiczne pierwszej generacji są tymi, które można zobaczyć na dachach budynków i w elektrowniach słonecznych.